Blog - článek

10 kroků, jak zlepšit pozici ve výsledcích vyhledávání
8Mar

10 kroků, jak zlepšit pozici ve výsledcích vyhledávání

Porozumějte SEO

Na chvíli zapomeňte na všechny SEO taktiky a zamyslete se, proč vlastně děláte to, co děláte, a ještě proč Google dělá to, co dělá.

Když vyhledáváte online, hledáte přesné odpovědi, detaily, data, fotky, obrázky, adresy anebo definice. A samozřejmě, že odpověď očekáváte za setinu vteřiny. Někdy dokonce očekáváte, že Google přečte Vaší mysl. A Vaši klienti to očekávají taky. Google nám všem nakonec doručí naše požadavky a musíme si říct, že je v tom doopravdy skvělý.

Jak Google funguje

Google se dívá na to, jaké data by mohl předvést Vašim zákazníkům. Pokud takovými daty disponuje Vaše webová stránka, a jsou kvalitnější než data od Vaší konkurence, Google je zobrazí na lepších pozicích ve výsledcích vyhledávání.

 

1. Omrkněte konkurenci
Představte si, že jste svým klientem. Zadejte do Googlu hledané slovo a nějaký vyhledávaný dotaz. Udělejte si poznámku, jaké webové stránky se Vám zobrazili na prvních místech ve výsledcích vyhledávání. Zapište si kdo je Vaší přímou konkurencí na těch nejlepších pozicích. Je pro vás velice důležité pochopit, s jakou konkurencí se Vaši klienti mají možnost setkat.
 

2. Víte už, co Vaši zákazníci hledají?
K zjištění, které vyhledávací fráze jsou nejhledanější zadejte do odkazového řádku klíčová slova. Google Vám ukáže seznam podobných vyhledávání. Těmito výrazy následně osvěžte Vaše webové stránky. Je to jednoduché a zcela zdarma.
 

3. Zjistěte, jak Vaši klienti mluví a začněte mluvit jejich jazykem.
Porozumějte jaké otázky se ptají, jak se ptají, co potřebují, a co udrží jejich pozornost. Vaše společnost již jistě řeší jejich problémy a naplňuje jejich potřeby, jinak byste dávno nepodnikali. Tohle všechno teď vložte na Vaše webové stránky.
 

4. Porozumějte jejich problémům a potřebám
Tenhle krok je naprosto zásadní. Nemůžete se přece zaměřit na zlepšování Vašich služeb dokud nepochopíte co Vaši zákazníci hledají. Udělejte si proto průzkum trhu. Co prodává Vaše konkurence, co zákazníci nakupují nejčastěji, jak a proč nakupují? Následně překlopte všechny zjištěné dovednosti do Vaší webové stránky. Pokud se i nepatrně přiblížíte ke svým klientům, Google vás odmění.
 

5. Tvořte a poskytujte prospěšný obsah
Obsah, to není jenom text na blogu. Obsahuje videa, články, návody, seznamy a mnoho dalšího. Obsah by jste měli poskytovat na Vašich webových stránkách a taky napříč internetem, prostě všude, kde se zdržuje Vaše klientela. Používejte různé způsoby sdílení obsahu na odpovídání Vašim klientům.
 

6. Podívejte se pod kapotu své webové stránky
Prozkoumejte jestli je na Vaší webové stránce vše v pořádku. Zkontrolujte URL adresu, tagy, metadata. Pokud není něco v pořádku, zbytečně matete vyhledávací roboty. Dbejte tedy na přesnost.
 

7. Odkazuje na Vás někdo?
Za předpokladu, že Vaši webovou stránku nikdo nesdílí, ani na ni neodkazuje, proč by to měl dělat Google? Odkazy s jiných webů můžou být pro Vaše podnikání hodné zlata, hlavně za předpokladu, že jsou z webů, které Google pokládá za kvalitní.
 

8. Tvořte méně, šiřte více
Tvorbou obsahu bys měl strávit jenom 20% svého času. Zbylých 80% vraz do šíření tohoto obsahu. Roztahuj dosah, obměňuj kanály, zkoušej nové formáty a rozšiřuj tak své publikum. Zjisti, kdo na tebe bude odkazovat, odkazuj ty na ně. Sdílej na vícero frontách. Nepředpokládej, že organické SEO to vše udělá za tebe. Buď vynalézavý a dej světu vědět, kdo si a co děláš. Pamatuj, Google se dívá.
 

9. Vyhodnocujte svojí práci
Nastal čas vyhodnocování. Nezapomínej, že se snažíš dosáhnou nějaké cíle, hodnocení proto musí mít stanovený účel. A pamatuj, ne každé číslo má význam. Metriky, které použiješ by měli mít smysl pro tvoje konkrétní podnikatelské cíle. Nejdůležitější z analyzovaných údajů jsou:

 • Klíčová slova
 • Organické vyhledávání
 • Organická návštěvnost
 • Čas strávený na stránce
 • Odkazy
 • Vracející se uživatelé
 • Rychlost načítání stránek
 • Míra okamžitého opuštění
 • Konverze
 • Hodnocení klíčových slov
 • Hodnocení autority domény a webové stránky

 

10. Nepolevujte
Musíte si uvědomit, že úspěch přes noc nezískáte. Takže čím dřív začnete, tím líp pro Vás samotných.

 

 

 

Tento web používá k personalizaci reklam soubory cookies, které mohou sbírat některé vaše osobní údaje.   Přijmout   Odmítmout   Více informací